.:Cumhuriyet Lisesi:.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
.:Cumhuriyet Lisesi:.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

...DÜŞÜNCELER...

+4
F=@=T=İ=H
rapperen
hyro
tlgkrkmz
8 posters

Sayfaya git : Önceki  1, 2

Aşağa gitmek  Mesaj [2 sayfadaki 2 sayfası]

26...DÜŞÜNCELER... - Sayfa 2 Empty Geri: ...DÜŞÜNCELER... Cuma Şub. 15, 2008 9:11 pm

sonergumus

sonergumus
Çömez
Çömez

İşte son nokta işte son söz ... Hayri seni seviom nan Very Happy Very Happy Very Happy

http://www.eksi18.tr.gg

27...DÜŞÜNCELER... - Sayfa 2 Empty Geri: ...DÜŞÜNCELER... Cuma Şub. 15, 2008 9:12 pm

rapperen

rapperen
Bağımlı
Bağımlı

hyro bugun cok sıvrı dıllı

28...DÜŞÜNCELER... - Sayfa 2 Empty Geri: ...DÜŞÜNCELER... Cuma Şub. 15, 2008 9:15 pm

sonergumus

sonergumus
Çömez
Çömez

bencesivri dilli değil doğuları söylüyo doğruları söylemek sivri dillilik değil zekiliktir

Hayri sende bi ışık yakaladım abi sen kesin iyi bişi olcan Very Happy bu nedenle dostluğumu bozmayalım benden bi halt olmıcağı için senin çırağın olarak çalışmak isterim Razz Razz Razz

http://www.eksi18.tr.gg

29...DÜŞÜNCELER... - Sayfa 2 Empty Geri: ...DÜŞÜNCELER... Cuma Şub. 15, 2008 11:00 pm

tlgkrkmz

tlgkrkmz
Çömez
Çömez

sonergumus demiş ki:bencesivri dilli değil doğuları söylüyo doğruları söylemek sivri dillilik değil zekiliktir

Hayri sende bi ışık yakaladım abi sen kesin iyi bişi olcan Very Happy bu nedenle dostluğumu bozmayalım benden bi halt olmıcağı için senin çırağın olarak çalışmak isterim Razz Razz Razz

bazo şeylerin biileri üzerinden yapıldığını bilmiyorsunuz... Türkiye 'ye HUMEYNİ DEVRİMİ gibi bi devrim getiriolar...

sizde aynı onların başta düşündükleri gibi konuşuyorsunuz... şimdi durumları ortada....
anladım da snnle konuşarak vaktimi gerçekten boşa harcamışım... gerçekten kendime acıdım.. anlattıkları mı anlamamak için elinden geleni yapmışsın helal olsun! ve sürekli cevap verdiğim şeyleri bana başka şekillerde yöneltiyorsun buna gerçekten cevap vererek zamanımı daha çok harcamak istemiorm.. cevabı gerçekten isteyenler diğer yazdıklarımı İYİCE okusunlar... hatta snn gibi aynı şeyleri söliceklerse 2 KERE okusunlar...

yazık ya...!

30...DÜŞÜNCELER... - Sayfa 2 Empty Geri: ...DÜŞÜNCELER... C.tesi Şub. 16, 2008 9:40 am

hyro

hyro
Admin (Kurucu)
Admin (Kurucu)

Karşındakinin anlamasında zayıflık varsa mecbur kalıyorsun...

Sen aynı şeyleri tekrar ettikçe (farklı şekillerde de olsa hep aynı kapıya çıkar) ve beni anlamamakta ısrar ettikçe, 40. kere yinelemekten başka çare kalmıyor bana.

Ve de söylediğin bazı şeyler öyle çelişkili ve mantıksız ki, kendimi alamıyorum.

___
Yazdıklarım da mantığına ters düşenleri çürütmek yerine, yine ezbere konuştun.

İnan "GENEL Kültür" bazında benle yarışamazsın, çömez!

Eğer sosyal alanda seni pes etirebildiysem, sayısal alanda gömerim...

Bir daha da bükemediğin eli öp!
____
Ve her zaman yaptığın gibi,

Farklı görüştekilere dediğin şey: "Yazık yaa!"

Söylediklerini çürüttüğüm için: "Yazık yaa!"

İşine gelmeyince: "Yazık yaa!"

Köşeye sıkışınca: "Yazık yaa!"
____

Bu mantıkla devam et!

Millete türban üzerinden siyaset yapmayın diyen sizler, ATATÜRK üzerinden siyaset yapmayın! Bu konuyu ATATÜRK KÖŞESİ'nden Sohbete taşıdım...
___

Son sözüm bu!

https://cumhuriyet.catsboard.com

31...DÜŞÜNCELER... - Sayfa 2 Empty Geri: ...DÜŞÜNCELER... C.tesi Şub. 16, 2008 3:15 pm

SlipKnoT

SlipKnoT
Kaptan-ı Oyun
Kaptan-ı Oyun

Tolga sendede ne agız varmış be abii

http://www.gitarsanat.com

32...DÜŞÜNCELER... - Sayfa 2 Empty Geri: ...DÜŞÜNCELER... C.tesi Şub. 16, 2008 11:11 pm

tlgkrkmz

tlgkrkmz
Çömez
Çömez

hyro demiş ki:Karşındakinin anlamasında zayıflık varsa mecbur kalıyorsun...

Sen aynı şeyleri tekrar ettikçe (farklı şekillerde de olsa hep aynı kapıya çıkar) ve beni anlamamakta ısrar ettikçe, 40. kere yinelemekten başka çare kalmıyor bana.

Ve de söylediğin bazı şeyler öyle çelişkili ve mantıksız ki, kendimi alamıyorum.

___
Yazdıklarım da mantığına ters düşenleri çürütmek yerine, yine ezbere konuştun.

İnan "GENEL Kültür" bazında benle yarışamazsın, çömez!

Eğer sosyal alanda seni pes etirebildiysem, sayısal alanda gömerim...

____
Ve her zaman yaptığın gibi,

Farklı görüştekilere dediğin şey: "Yazık yaa!"

Söylediklerini çürüttüğüm için: "Yazık yaa!"

İşine gelmeyince: "Yazık yaa!"

Köşeye sıkışınca: "Yazık yaa!"
____

Bu mantıkla devam et!

Millete türban üzerinden siyaset yapmayın diyen sizler, ATATÜRK üzerinden siyaset yapmayın! Bu konuyu ATATÜRK KÖŞESİ'nden Sohbete taşıdım...
___

Son sözüm bu!

ya kardeşim snn yazdıkların zaten hep aynı sana cevap veriorm... sn aynı şeyi deiştirion yazıon... sn şimdi bundan önce yazdıını oku.. ondan sonra bnm dier yazdıklarıma bi daha bak... bn pes etmedim aynı şeylere her defasında farklı yorumlarla karşılık vermek sıktı bni cheers cheers

yoksa pes etmek FAŞİSTLER içindir...

demişin.. karganın dışkısını yerim snn gibi faşistlerin elini öpmem...

ablam demişti ki.. seviyeni düşürceğin kişilerle çok fazla muattap olma(!) cheers cheers

onu yapıorm.. bi daha söylüyorum... pes ettiğimi düşünen varsa... hyro'nun son bundan önceki yazdığına bakıp bnm tüm yazdıklarıma bi daha baksın cheers

bi de kendini kabartma bi anda... çok komik oluyon .... bnm dier yazdıklarıma bakan görür zaten Laughing

bi de GENEL bölümün de de güzel bi cevap war snn için ... atatürk üzerinden siyaset yapmamla ilgili... yaw.. çok komiksin gerçekten cheers
bi daha bilinçsizlerle kendini beğenmişlerle bi anda Bir daha da bükemediğin eli öp! gibi salakça bişe dien lerle tartışmıcam...

En son tarafından C.tesi Şub. 16, 2008 11:29 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

33...DÜŞÜNCELER... - Sayfa 2 Empty Geri: ...DÜŞÜNCELER... C.tesi Şub. 16, 2008 11:27 pm

tlgkrkmz

tlgkrkmz
Çömez
Çömez

Baş örütüsü serbest kalınca adamlar sanki başörtüsü zorunlu oldu gibi gösteriyorlar.

Bu tartışmada burda biter...

Asla bitmeyecek olan sağ-sol kavgasının ortasında kalmak iyi birşey değil.

Ben ne solum, ne sağım...

Ben hem hepsiyim, hem hiçbiriyim... Ben dinimin olduğu yerdeyim. Ben heryerdeyim. Ya da sizin gözünüzdeki gibi hiçbir yerdeyim...

Beynimin götürdüğü yerdeyim. Kalbimin attığı, huzur bulduğum yerdeyim...

İnsanların huzurlarını kaçırmayın. Eylemden çok niyeti önemlidir, fakat her eylemin niyetini ancak Allah bilir. Onun adaletinde niyete göre mukafat verilir.

Fakat bizim öyle bir şansımız yok. İnancı için, huzuru için takanların huzurunu kaçırmaya kimsenin hakkı yok. Diğerleri mecburen arada kaynar. Ya da beyin okumayı öğrenip, bu işi kullananları tespit edin.

Kurunun yanında yaşta yanmasın, sabahtan beri dediğim bu!

işte yadığın bu snn Bu tartışmada burda biter... scratch cheers cheers yoksa bn mi yanlış okudum cheers

hem kendin bitiriosn... hem de tartışmayı bitirdin demek ki bilemiosn die kendini üste çıkarttın cheers cheers acaba tartışmayı kim bitirmiş... Laughing Laughing valla Atatürk üzerinden siyaset yapmayalım die buraya getirdim dedin ya...orda bn koptum... Laughing çünkü GENEL bölümünde de yazdığım gibi Atatürk başlı başına bi siyasettir yaw.... Laughing cheers hadi bana bişe yazmadığın sürece buraya bişe yazmıcam... hee böle diom ya sakın kendini havalara uçurma bükemediğin eli öp falan die cheers

bi de emrecim... bu metinden sonra arkadaşın ne kadar kendini bilmez olduğunu anladık... cheers cheers

bu arada çok fazla komik smile kullandım... kusuruma bakmayın... Smile moral olarak iyiyim de.. konu hyro diil....

En son tarafından C.tesi Şub. 16, 2008 11:33 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

34...DÜŞÜNCELER... - Sayfa 2 Empty Geri: ...DÜŞÜNCELER... C.tesi Şub. 16, 2008 11:30 pm

tlgkrkmz

tlgkrkmz
Çömez
Çömez

SlipKnoT demiş ki:Tolga sendede ne agız varmış be abii

emrecim bişeleri bilioz da konuşuoz ama... arkadaş anlamadığı için boşunaymış...

35...DÜŞÜNCELER... - Sayfa 2 Empty Geri: ...DÜŞÜNCELER... Paz Şub. 17, 2008 10:39 am

hyro

hyro
Admin (Kurucu)
Admin (Kurucu)

tlgkrkmz demiş ki:
SlipKnoT demiş ki:Tolga sendede ne agız varmış be abii

emrecim bişeleri bilioz da konuşuoz ama... arkadaş anlamadığı için boşunaymış...

Tartışmayı sürdürmücem... Son sözümü söylemiştim...

Zaten seviyeni yerlere almışsın. Eğer sen bu seviyeye getirdiysen, hani bi söz vardır ya, battı balık yan gider...

Faşist olsaydım seni konuşturmaz, konuyu siler, senide banlar, oracıkta ...

İçimdeki psikopat ve sadist ruhu ortaya çıkartmana az kaldı. Kişisel egolarımı üzerinde tatmin ederim...

Foruma sadece benimle laf dalaşı yapmak için giriyorsun, hâlâ muhattap olmak istemiyorum ayaklarına yatıyosun. Bak sen nesin biliyomusun?

Birşeyler bildiğini sanan, 3-5 yerden bir iki yazı okumuş, ezbere konuşan, dinsiz şerefsizin tekisin. Sana adam muamelesi yaptıysam şimdiye kadar, iyi niyetimdendi...

Beni tanımış olsaydın, hiçbir kalıba sokamazdın. Kendini bi kalıba sokmanın düşünce olduğunu sanıyorsun. Oysa ki düşüncenin özü, özgür düşünebilmektir. Kalıplaşmış düşünceler (kominizm gibi) senin gibi düşünce özürlüleri içindir...

Türk kanıyla, İslam ruhuyla yaşamını sürdürmeyi bilirsen daha 1000 yıl dünyaya hüküm sürersin, senin gibi birşeyler arkasına saklanırsan, daha çok sözde özgürlüklerinizi tartışıp durursunuz.

Cihan hakimiyeti düşüncesi oturmazsa toplumda, asla eski devletlerimizin başarısına ulaşamazsın... Önce Tayyipçi, sonra Faşist dedin, şimdi de Ülkücü veya Irkçı dersin...

Yoksa bu dünyada başka türlü güçlü olamazsın... Sizin gibiler ezilmeye mahkumdur...

Bu konuşmayı her yöne çekebilirsin ancak, bunun Fatih Mehmet gibi özgürlükleri kısıtlamadan yaparsan, dadından yenmez...

36...DÜŞÜNCELER... - Sayfa 2 Empty Geri: ...DÜŞÜNCELER... Paz Şub. 17, 2008 10:42 am

LiNKiN_PaRK

LiNKiN_PaRK
Emektar
Emektar

sahsen ben bazı kısımlarda tlgkrkmz katılıyorumm

ayrıca bu konu nasıl açıldı bilmiyorum ama çoğpu mesajda üniversiteye girsin özgürlük felan demişsiniz...

şuana dek türban başörtü her neyse sorun değildi sadece 2 dönemde sorun çıkardı ki buda siyesett içindii beyninde sorun olmayan biri bunu kolaylıkla görebilir(sözüm meclisten dışarı)

ve şuana dek konmuş bazı yasaklar kurallar vardı ve bunlardan
1. cezaevine girmiş biri milletvekili cumhurbaşkanı başbakan olamazdı(oldu ve halimize bakın)
2.belirli yerlerde dini alelade belli edicek simngeler takmak taşımak....(ve bu sorun çıkartmaya başladı)

şimdi türbanla üniversiteye girmesine karşıyım çünkü eğer bu yasa değiştirilirde ünivaersiteye türbanlılar girerse devamı gelicektir vede bu olaya karşı birçok örnek devlet var...
Zaten eğer bir kişi okula okumak için gidiyorsa ne olursa olsun onun kuralına uymak zorunda eğer sırf başörtüsü yüzünden gitmiyorsa ben onun okumak için gittiğinden şüphe duyarımm....

ve illla başörtüyle okumak istiyorsada bir çok ülkede yasak değil gittsinler orda okusunlar(hani onlar daha saygılı akıllı yaa)
bide 32.günü felan izledinizmi bilmiyorum ama oraya katılan bütün başörtüyü savunanlar Atatürkçü değiliz gibi lafalr ettiler istemediklerini söylediler ama onun kurduğu bir ülkede yaşıyolar...

kısaca ileride İRAN gibi olmaya hiç niyetim yok o yüzden karşıyımmm...

En son tarafından Paz Şub. 17, 2008 10:43 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

http://survivorcrayz.spaces.live.com/

37...DÜŞÜNCELER... - Sayfa 2 Empty Geri: ...DÜŞÜNCELER... Paz Şub. 17, 2008 10:42 am

hasan_sabbah

hasan_sabbah
Admin
Admin

kardeşim ben senin söylediklerinden hiç bir şey anlamadım yanın başını okudum. güzelce koministliğin tarifini bölümlerini yazmışsın. en son yazdığını okudum ben dinimin olduğu yerdeyim diyosun ne sağcı ne de solcuyum.
şimdi hiç bir kominist YÜCE ALLAH' A inanmaz bunu herkes bilir. onlar elinde bir simit olsa tyüm mahalleye dağıtırlar. ama nedense ALLAH'A inanmazlar. böyle garip insanlardır yani.
sen gelip forumda kominizmin tarihini anlattan uzun bir yazı yazıyosun sonra da ben ne sağcı ne solcuyum ben ALLAH'A inanırım yazıyosun.
EMİN OL KİMSE SÖYLEDİKLERİNE İNANMADI...

38...DÜŞÜNCELER... - Sayfa 2 Empty Geri: ...DÜŞÜNCELER... Paz Şub. 17, 2008 12:46 pm

tlgkrkmz

tlgkrkmz
Çömez
Çömez

hasan_sabbah demiş ki:kardeşim ben senin söylediklerinden hiç bir şey anlamadım yanın başını okudum. güzelce koministliğin tarifini bölümlerini yazmışsın. en son yazdığını okudum ben dinimin olduğu yerdeyim diyosun ne sağcı ne de solcuyum.
şimdi hiç bir kominist YÜCE ALLAH' A inanmaz bunu herkes bilir. onlar elinde bir simit olsa tyüm mahalleye dağıtırlar. ama nedense ALLAH'A inanmazlar. böyle garip insanlardır yani.
sen gelip forumda kominizmin tarihini anlattan uzun bir yazı yazıyosun sonra da ben ne sağcı ne solcuyum ben ALLAH'A inanırım yazıyosun.
EMİN OL KİMSE SÖYLEDİKLERİNE İNANMADI...

bn ne sağcıyım ne de solcuyum die bişe yazmadım onları hyro yazdı...Allah Allah.. snn le tartışmaya hiç girmek istemiorum daha okuman yok.... bi daha oku istersen.... bnm yazdığım ilk yorumu... ne yazıo!!!!! NELER VAR YA BU FORUMDA....! okuma bilmeyen lisede.....

bi de sn komünistler Allah'a inanmaz yazmışın bu konuya HİİİİÇ girmek istemiorm... yani açıkça bize satanist diosn...(!) yorum yapmaya gerek duyulacak kadar anlamlı konuşmuosn aslında ama...

En son tlgkrkmz tarafından C.tesi Mart 15, 2008 4:22 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

39...DÜŞÜNCELER... - Sayfa 2 Empty Geri: ...DÜŞÜNCELER... Paz Şub. 17, 2008 1:18 pm

hyro

hyro
Admin (Kurucu)
Admin (Kurucu)

Tamam sakin kafayla düşünelim. Kardeş kardeş tekrar başlayalım. Şimdi koministlik; özgürlüktür, paylaşmaktır diyosun dimi?

Buraya kadar kimsenin itirazı yok. Ama madalyanın öbür tarafına bakınca, dine müdahale edince iş orda kopuyo. Bu yüzden Türk toplumunda dışlanıyorsunuz. Yani kominizm biraz esnerse, kimsenin bir itirazı kalmaz. Ki zaten Türkler özünde paylaşmasını sever. Zaten: "Komşusu açken tok yatan, bizden değildir."

Yani düşüncenin özü aynı, ama iki kardeş olarak düşman olduk neredeyse...

Tartışmaya başlamadan önce bunun olacağını çok iyi biliyordum. Ama ben başlamasam, başka biri başlayacaktı. Ya da herkes duyarsız kalacaktı...

Onun için düşünceleri, inançları filan tartışma taraftarı değilim aslında...

Ya tartışmayı yapıcı bir şekilde sürdürelim, ya da helalleşip bitirelim...

40...DÜŞÜNCELER... - Sayfa 2 Empty Geri: ...DÜŞÜNCELER... Paz Şub. 17, 2008 1:53 pm

tlgkrkmz

tlgkrkmz
Çömez
Çömez

hyro demiş ki:Tamam sakin kafayla düşünelim. Kardeş kardeş tekrar başlayalım. Şimdi koministlik; özgürlüktür, paylaşmaktır diyosun dimi?

Buraya kadar kimsenin itirazı yok. Ama madalyanın öbür tarafına bakınca, dine müdahale edince iş orda kopuyo. Bu yüzden Türk toplumunda dışlanıyorsunuz. Yani kominizm biraz esnerse, kimsenin bir itirazı kalmaz. Ki zaten Türkler özünde paylaşmasını sever. Zaten: "Komşusu açken tok yatan, bizden değildir."

Yani düşüncenin özü aynı, ama iki kardeş olarak düşman olduk neredeyse...

Tartışmaya başlamadan önce bunun olacağını çok iyi biliyordum. Ama ben başlamasam, başka biri başlayacaktı. Ya da herkes duyarsız kalacaktı...

Onun için düşünceleri, inançları filan tartışma taraftarı değilim aslında...

Ya tartışmayı yapıcı bir şekilde sürdürelim, ya da helalleşip bitirelim...

"Komşusu açken tok yatan, bizden değildir."

Dediğin gibi komünizm'in özü de bu denilebilir...

Şimdi bnm karşı olduğum tek şey... İnsanların dinini yapması gerektiği yerde yapması... Din dünya işine bulaşırsa eğer.. Hristiyan- Müslüman gibi ayrılır dünya..... yani siyasi düşünceler aynı bile olsa dinden dolayı ülkeler birbiriyle karşıt olabilir...

Bir de türbana karşı olmam ülkeyi ayırmak için yapılan bişey olduğu için..

Bi düşün, nie Türban tartışması çıktı, nie Başörtüsü denmedi?? bunun altında yatan bişey var çünkü.. işte biz buna karşıyız... başta dediğim gibi zaten okullarda olursa dünya işlerine de bulaşır.. Dünya din'e göre ayrılır Siyasi düşünceye göre değil... o yüzden din gerektiği yerde yapılmalı bnce...

41...DÜŞÜNCELER... - Sayfa 2 Empty Geri: ...DÜŞÜNCELER... Paz Şub. 17, 2008 1:58 pm

tlgkrkmz

tlgkrkmz
Çömez
Çömez

A p O c A L y P t i C a demiş ki:sahsen ben bazı kısımlarda tlgkrkmz katılıyorumm

ayrıca bu konu nasıl açıldı bilmiyorum ama çoğpu mesajda üniversiteye girsin özgürlük felan demişsiniz...

şuana dek türban başörtü her neyse sorun değildi sadece 2 dönemde sorun çıkardı ki buda siyesett içindii beyninde sorun olmayan biri bunu kolaylıkla görebilir(sözüm meclisten dışarı)

ve şuana dek konmuş bazı yasaklar kurallar vardı ve bunlardan
1. cezaevine girmiş biri milletvekili cumhurbaşkanı başbakan olamazdı(oldu ve halimize bakın)
2.belirli yerlerde dini alelade belli edicek simngeler takmak taşımak....(ve bu sorun çıkartmaya başladı)

şimdi türbanla üniversiteye girmesine karşıyım çünkü eğer bu yasa değiştirilirde ünivaersiteye türbanlılar girerse devamı gelicektir vede bu olaya karşı birçok örnek devlet var...
Zaten eğer bir kişi okula okumak için gidiyorsa ne olursa olsun onun kuralına uymak zorunda eğer sırf başörtüsü yüzünden gitmiyorsa ben onun okumak için gittiğinden şüphe duyarımm....

ve illla başörtüyle okumak istiyorsada bir çok ülkede yasak değil gittsinler orda okusunlar(hani onlar daha saygılı akıllı yaa)
bide 32.günü felan izledinizmi bilmiyorum ama oraya katılan bütün başörtüyü savunanlar Atatürkçü değiliz gibi lafalr ettiler istemediklerini söylediler ama onun kurduğu bir ülkede yaşıyolar...

kısaca ileride İRAN gibi olmaya hiç niyetim yok o yüzden karşıyımmm...

A p O c A L y P t i C a hyro'ya anlatmaya çalıştıklarımı sn de aynen yazmışın... önceden ülkeyi savaşla bölmeye çalışan dış güçler (ABD) şimdi halkı bölmeye çalışıo çünkü ATATÜRK onlara Kurtülüş Savaşı ile cevap verdi ve şimdi Halkı bölmek istiolar.. Tayyip üzerinden... TÜRBAN ile... Başörtüsü diil TÜRBAN....(!)

bi de bn üniv. girsin özgürlük felan demedim....

42...DÜŞÜNCELER... - Sayfa 2 Empty Geri: ...DÜŞÜNCELER... Paz Şub. 17, 2008 2:05 pm

hyro

hyro
Admin (Kurucu)
Admin (Kurucu)

Eğer rejimi değiştirmeye kalkarsalar, bende ayaklanırım, halkın diğer %90ı gibi...

Ama türban meselesini bu kadar büyütmeyin... Büyüttükçe büyüyo...

Hee bazılarıda Anti-Türban üzerinden siyaset yapıyor ki, bu da aynı mesele...

Geçen arşivlere bakmışlar, Baykal 2002 seçimlerinde türbanlılar bana oy versin, onların sorunlarını çözeceğim filan diyomuş... Az evvel TVde gazetelerden kesilmiş küpürleri gösterdiler...

Bu da başka bir boyut...

43...DÜŞÜNCELER... - Sayfa 2 Empty Geri: ...DÜŞÜNCELER... Paz Şub. 17, 2008 2:16 pm

tlgkrkmz

tlgkrkmz
Çömez
Çömez

hyro demiş ki:Eğer rejimi değiştirmeye kalkarsalar, bende ayaklanırım, halkın diğer %90ı gibi...

Ama türban meselesini bu kadar büyütmeyin... Büyüttükçe büyüyo...

Hee bazılarıda Anti-Türban üzerinden siyaset yapıyor ki, bu da aynı mesele...

Geçen arşivlere bakmışlar, Baykal 2002 seçimlerinde türbanlılar bana oy versin, onların sorunlarını çözeceğim filan diyomuş... Az evvel TVde gazetelerden kesilmiş küpürleri gösterdiler...

Bu da başka bir boyut...

ya tartışmanın büyümesini istemior geçenki gibi... ama anlatmak istediğim...
önceden ülkeyi savaşla bölmeye çalışan dış güçler (ABD) şimdi halkı bölmeye çalışıo çünkü ATATÜRK onlara Kurtülüş Savaşı ile cevap verdi ve şimdi Halkı bölmek istiolar.. Tayyip üzerinden... TÜRBAN ile... Başörtüsü diil TÜRBAN....(!)
azönce yazdığım gibi.... anlatmak isteediğim bu türbanın arkasında siyasi düşünce vardır..

44...DÜŞÜNCELER... - Sayfa 2 Empty Geri: ...DÜŞÜNCELER... Paz Şub. 17, 2008 5:49 pm

hyro

hyro
Admin (Kurucu)
Admin (Kurucu)

O zaman üniversiteye başörtüsüyle girilebilsin... Yani ben bir fark göremiyorum...

45...DÜŞÜNCELER... - Sayfa 2 Empty Geri: ...DÜŞÜNCELER... Paz Şub. 17, 2008 6:14 pm

tlgkrkmz

tlgkrkmz
Çömez
Çömez

hyro demiş ki:O zaman üniversiteye başörtüsüyle girilebilsin... Yani ben bir fark göremiyorum...

Bnm yazdıklarımı harbiden okumuosun valla şüpheleniorm artık...

"Komşusu açken tok yatan, bizden değildir."

Dediğin gibi komünizm'in özü de bu denilebilir...

Şimdi bnm karşı olduğum tek şey... İnsanların dinini yapması gerektiği yerde yapması... Din dünya işine bulaşırsa eğer.. Hristiyan- Müslüman gibi ayrılır dünya..... yani siyasi düşünceler aynı bile olsa dinden dolayı ülkeler birbiriyle karşıt olabilir...

Bir de türbana karşı olmam ülkeyi ayırmak için yapılan bişey olduğu için..

Bi düşün, nie Türban tartışması çıktı, nie Başörtüsü denmedi?? bunun altında yatan bişey var çünkü.. işte biz buna karşıyız... başta dediğim gibi zaten okullarda olursa dünya işlerine de bulaşır.. Dünya din'e göre ayrılır Siyasi düşünceye göre değil... o yüzden din gerektiği yerde yapılmalı bnce...

dedim bn dinin gerektiği yerde yapılmasını istiorm dedim dimi bn..

bi de Türbanın dini simge olmasına rağmen altında bişeler yattığını... söledim işte bn buna karşıyım yani...
bnce din okullara bulaştırılmamalı... ve dini okullara türbanla (siyasi olarak dini olmasına rağmen) bulaştırıolar..
yani en açığı bu... ''başörtüsü'' yine dini bi simge.. bu yüzden bu da okullarda olmamalı ama dışarda camii'de bn kesinlikle başörtüsü takılmasından yanayım çünkü türban dediğim gibi... altında dinden başka neler yatıo!

Sayfa başına dön  Mesaj [2 sayfadaki 2 sayfası]

Sayfaya git : Önceki  1, 2