.:Cumhuriyet Lisesi:.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
.:Cumhuriyet Lisesi:.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

NEFRET

5 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1NEFRET Empty NEFRET C.tesi Ocak 12, 2008 2:36 pm

F=@=T=İ=H

F=@=T=İ=H
Admin Muavini
Admin Muavini

Nefret, uzun yıllara dayanan bir Türkçe Rap mazisine sahip ve en çok sevilen Türk Rap gruplarından biri. Grup, Ceza aka Fatalrhymer (Keskin Kılıç) ve Fuchs aka Sihirbaz' dan oluşuyor. Bugüne kadar yüzlerce konser ve partide boy göstermiş olan Nefret, iki albüme imza attı.
İlk olarak kendilerini Yeraltı Operasyonu 1' de tanıtan grup, daha sonra ilk albümleri Meclis-i Ala İstanbul'u çıkardı. Bu albümün hit şarkısı "İstanbul" a klip çeken grup ilk albümleriyle iyi bir çıkış sergiledi.

İkinci albümleri Anahtar'ı daha profesyonel bir çalışmayla ve Erci E, Bektaş, Kader K, Fresh B gibi bir çok ünlü ismin desteğiyle çıkaran Nefret, şarkılarının kalitesini satışlarına da yansıtmayı bildi. Grup üyelerinden Ceza, ayrıca Med Cezir adında bir solo albüm çıkardı.

Neden bu isimler?

Dr. Fuchs: "Bizim mahallede insanlar doktor der birbirine. Fuchs (tilki) de basket sahasından geliyor. Bizim orada en iyi oynayan biziz, bizimle kimse yarışamaz, kapışamaz. Kan yoksa faul yoktur. Şu anda da kafamda maçtan kalma dört dikiş var zaten."

Ceza: "Benim nickname’im (lakap) sahneden geliyor. Bir grup, freestyle (doğaçlama rap) yaparken ben gelince "Eyvah cezamız geldi, Allah cezamızı verdi" derlerdi. Sahnede çok iyi olduğum için bu ismi verdiler."

Nasıl iyi oldular?

Nefret ismiyle 2 kafadar yola çıktılar bir CEZA aka FATAL RHYMER Altyapı diğeri Dr. Fuchs aka sihirbaz öncelikle şu an için bilgi verelim. İyi şarkılar nefret "İstanbul" adlı şarkılarına klip çektikten sonra ünlü oldu Klip insanlar rapi bir an için unutmuşlardı tekrar hatırlattılar işte Çevre bu yüzden onlara 2. CARTEL deniliyor. En büyük avantajları Reklam klipleri güzel bir şarkıyla da birleşince kalabalığın arasından Tecrübe bir star çıktı gerçi daha önce rapor2'de klip çekmişti fakat
şarkı iyi değildi. Özellikle ilk kasetlerinde arkalarına büyük desteği aldılar daha sonra ikinci kasetleri olan "anahtar" la vazgeçilmez olduklarını ilan ettiler ve şu anda Türkçe rap'in
ayakta duran en güçlü grubu. İlk kasetleri olan "Meclis-i Ala İstanbul" Turbo & Dj Mahmut'un büyük desteği ile olmuşlardı 2. kasetlerinde kendi altyapılarıyla İsviçre'de kaseti
hazırladılar. Türkçe Rap' İn en iyi altyapısına sahipler. Bu
grubun çevresi çok geniş reklam gibi sorunları aştılar

2NEFRET Empty Geri: NEFRET C.tesi Ocak 12, 2008 4:25 pm

LiNKiN_PaRK

LiNKiN_PaRK
Emektar
Emektar

nefret -bi efsane Very Happy
diycek birşey bulamıyorum en iyi gruplardan biriydi ve inanılmaz işler yaptılar ki terar birleşmeleri gündemde yoğun istek var Very Happy umarım birleşirlerde birilerine birşeyler kapak olur...

http://survivorcrayz.spaces.live.com/

3NEFRET Empty Geri: NEFRET Paz Ocak 13, 2008 8:40 am

F=@=T=İ=H

F=@=T=İ=H
Admin Muavini
Admin Muavini

Very Happy Very Happy

4NEFRET Empty RAP Çarş. Ocak 16, 2008 3:31 pm

benverap

Bebe
Bebe

NEFRET ZAMANIN ZORLUKLARINDA GERÇEKTEN SÜPER DENİLEBİLECEK ÇALIŞMALAR YAPTI AMA AYRILAN YOLLAR İKİ GRUP ÜYESİNİDE batırdı DİYEBİLİRİZ. CEZANIN ŞİMDİ BULUNDUGU NOKKTA İĞRENÇ.FUCKS İSE ÖNCEDEN HAYATIN ZORLUKLARINI ANLATAN PARÇALAR YAPARKEN ŞİMDİ İSE İSTANBUL ATTACK GİBİ SAÇMALIGIN İÇERSİNDE.
RAP BÖLE BİŞE ZOR BİŞE NEYSEN O OLARAK KAL

SELAMETLE ÜTOPYA....

5NEFRET Empty Geri: NEFRET Perş. Ocak 17, 2008 1:50 pm

LiNKiN_PaRK

LiNKiN_PaRK
Emektar
Emektar

benverap demiş ki:NEFRET ZAMANIN ZORLUKLARINDA GERÇEKTEN SÜPER DENİLEBİLECEK ÇALIŞMALAR YAPTI AMA AYRILAN YOLLAR İKİ GRUP ÜYESİNİDE batırdı DİYEBİLİRİZ. CEZANIN ŞİMDİ BULUNDUGU NOKKTA İĞRENÇ.FUCKS İSE ÖNCEDEN HAYATIN ZORLUKLARINI ANLATAN PARÇALAR YAPARKEN ŞİMDİ İSE İSTANBUL ATTACK GİBİ SAÇMALIGIN İÇERSİNDE.
RAP BÖLE BİŞE ZOR BİŞE NEYSEN O OLARAK KAL

SELAMETLE ÜTOPYA....
fucks hakkındaki dediklerine katılıyorum ama CEZA hakkında dediklerin hiç tutmuyoor heralde sen daha iğrençle güzel arasındaki farkı anlayamadın hala

6NEFRET Empty KAATAG Perş. Ocak 17, 2008 4:29 pm

benverap

Bebe
Bebe

BEN 5 SENEDEN BERİ RAPLE UGRAŞIYORUM KOÇUM...
RAPTEN ANLASAYDIN CEZAYI SAVUNMAZDIN
CEZA ÖNCEDEN DUYGUSAL TAKILIYO DU ŞİMDİ GANGSTA
KENDİNİ BİLMEZLİK YAPMA.
EGER RAPTEN ANLIYOSAN SAGO DİNLE;)

7NEFRET Empty Geri: NEFRET Cuma Ocak 18, 2008 4:24 pm

Mc_h0n0ur

Mc_h0n0ur
Çömez
Çömez

Bi kere KATAANG la koçumlu konusma lutfen .................Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

Nefret çok iyi bi gruptu .... Very Happy Very Happy

Kimse bilmez ama Ceza nefrettende eskidir... => Yerli Plaka

Ceza nın hayat hıkayesınde rap i savunmak ıcın ne kavgalara gırdıgı de var o yüzden sevmiyo olabışlrsın ama saygı ......... cyclops

8NEFRET Empty ceza Cuma Ocak 18, 2008 4:39 pm

benverap

Bebe
Bebe

hiç bi rapçi ceza gibi para için popçularla düet yapmadı oke moruq
anlayın neyse düşüncenize saygı

9NEFRET Empty Geri: NEFRET Cuma Ocak 18, 2008 6:24 pm

Mc_h0n0ur

Mc_h0n0ur
Çömez
Çömez

Belki para için ama RAP in tum ulkede tanınmasını saglamak amaclarından biri idi onu da gerceklestırdi ... Exclamation Exclamation

10NEFRET Empty Geri: NEFRET Cuma Ocak 18, 2008 8:27 pm

alix

alix
Admin Muavini
Admin Muavini

yaşasın papua yeni gine halk müzüğü Rock Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Laughing Laughing Laughing

11NEFRET Empty Geri: NEFRET C.tesi Ocak 19, 2008 4:59 am

LiNKiN_PaRK

LiNKiN_PaRK
Emektar
Emektar

benverap demiş ki:hiç bi rapçi ceza gibi para için popçularla düet yapmadı oke moruq
anlayın neyse düşüncenize saygı

izel ne peki rapçimi (sagonun düet yaptıklarından biri) sana göre olsa bile bana göre bi popçu
ayrıca ceza ile sagonun işledikleri konular ve türler farklı

sen ceza ve sagopayı karşılaştırıyosun ;
1-)ikiside farklı konu işliyo
2-) sagopa rap yapmıyo (röportajlarında kendisi söylüyor)

5 sene uğraşmışsın ama boşa uğraşmışsın...
ve ayrıca madem sagonun parayla işi yok niye bandrollü albüm çıkarıyor niye konserleri paralı ... bunlarıda düşün (ve ayrıca sana göre sago iyi olabilir ama bana görede CEZA hemde açık arayla)

12NEFRET Empty ANLAMA KITLIGI VAR GALİBA C.tesi Ocak 19, 2008 4:51 pm

benverap

Bebe
Bebe

SAGOPA BEN RAP YAPMIYORUM DİYOR BEN SAGOPA KAJMER RAP YAPIYORUM DİYOR SEN Bİ DAHA İZLE ANLIYAMAMIŞSIN.Wink
ADAM SONUÇTA EMEK VERİYO TABİ PARASINI ALICAK
EN AZINDAN DAHA ÇOK KAZANMAK İÇİN CEEZA GİBİ SALAK SALAK İŞLER YAPMIYO

(ŞEKER YAALAMIYO)

13NEFRET Empty Geri: NEFRET C.tesi Ocak 19, 2008 6:43 pm

LiNKiN_PaRK

LiNKiN_PaRK
Emektar
Emektar

benverap demiş ki:SAGOPA BEN RAP YAPMIYORUM DİYOR BEN SAGOPA KAJMER RAP YAPIYORUM DİYOR SEN Bİ DAHA İZLE ANLIYAMAMIŞSIN.Wink
ADAM SONUÇTA EMEK VERİYO TABİ PARASINI ALICAK
EN AZINDAN DAHA ÇOK KAZANMAK İÇİN CEEZA GİBİ SALAK SALAK İŞLER YAPMIYO

(ŞEKER YAALAMIYO)

cezada işini çoook iyi yapıyorrr ve emeğini alıyorrr...
sago bikere rapin öncüsü olmadı olamazda ki bu noktada cezaya çok şey borçluyuz o oolmasa t-rap bu kadar ilerleyemezdi ayrıca lafı daha çok uzatmaya gerek yok saçma sapan şeyler yazıpta canımı sıkma bırak bilgilerin kendinde kalsın eğer sevmediğin biriysede o bölüme cevap bile yazma!!!!!!!!

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]