.:Cumhuriyet Lisesi:.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
.:Cumhuriyet Lisesi:.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Ankaralı Olmak Bi Ayrıcalıktır

3 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Ankaralı Olmak Bi Ayrıcalıktır Empty Ankaralı Olmak Bi Ayrıcalıktır Çarş. Ara. 19, 2007 10:27 pm

LiNKiN_PaRK

LiNKiN_PaRK
Emektar
Emektar

Yeni gelenler icin ankara astidir. (asti = ankara sehirlerarasi terminal isletmesi )
sogugun icine isledigi anda basini kaldirip etrafta denizi aramaz isen kolay alisirsin.

*madde 1: Ankara'da deniz yoktur. deniz kenarinda bir kentte bir sekilde bulunmussan,
denizi seviyorsan, ankara'yi kisa vadede sevemeyeceksin, hic kasma. yine de ceneni kapa, 'ankara iyi guzel de denizi yok abi bea' kabilinden dusuncelerini kendine sakla, bu muhabbetleri defalarca kez duymus olan ankaralilar pek sevencen davranmazlar, sicak yaklasmazlar. bayginlik verirsiniz. yapmayin etmeyin gozunuzu seveyim.

*madde 2: Ankara'yi İstanbul ile, İzmir ile kiyaslamaya kalkmayin, bu da sevilmez, Bu karsilastirmalar tiksinti yaratir. yok kordon vardi yok kiz kulesi , yok cigdem vardi bilmemne..Golbasi'nda denize dokerler adami allahama..

*madde 3: Ankara'da kis soguk gecer. ruzgari keser, ayazi surundurur. kalin giyinin, bere ve eldiven edinin; oglen disari cikiyorsaniz ve gec saatlerde disarda bulunmaniz gerekecekse havaya aldanmayin. cografya dersinde karasal iklim icin neler soylerdiniz onlari hatirlayin. ya da en iyisi bir gece iliklerinize kadar usuyun, sonra gece-gunduz sicakligi arasindaki buyuk farkli anlayin.

*madde 4: cincin mahallesi denilen yere gece gitmeyin. gunduz de gitmeyin. illa gidecem ben gezerim gorurum hoplarim ziplarim' diyorsaniz, en fiyakali, en pahali giysilerinizi giyin, telefonunuzu boynunuza asin ole gidin.

*madde 5: ankara'da deniz yoktur. alisin

*madde 6:elektronik malzeme, korsan cd falan ariyorsaniz kizilay'da vakit kaybetmeyin, teknosa arayip kazik yemeyin, maltepe pazari'ni ogrenin. 'ben ogrenciyim abi' sozunu motto bilin, her alisveriste ise yarar.

*madde 7: ogrenciyseniz, kendi evinizde kalacaksaniz, bir sekilde İtfaiye meydani'na gidin, dibine kadar arastirin, az parayla super ev nasil dosenir gorun. ya da beni cagirin gostereyim.

*madde 8: Atakule'de bir halt yok, bosuna meraklanmayin, Cankaya'ya sirf Atakule icin tirmanmayin. ha eger 'ben illa bozkir manzarasi gorecem edecem' diyip de gidecekseniz, hemen asagidaki botanik parkina da ugrayin.

*madde 9: Ankara'da deniz yoktur. deniz aramayin.

*madde 10: Metro'ya girin, kaybolun, ama alisveris yapmayin.

*madde 11: Odtu, Bilkent, Hacettepe yahut Baskent universitesi ogrencisi iseniz, araba almayin, otobus ve servisi tercih edin. eskisehir yolunun her sabah yasadigi tikanikta tuzunuz bulunmasin. sizin yuzunuzden sinava gec kalmayayim. lutfen.

*madde 12: banliyo trenleri guvenlidir, cekinmeyin kullanin.

*madde 13: kaybolursaniz kimseye asla ve kat-a yol sormayin. sordugunuz her yuz kisiden kirki gitmemeniz gereken yonu, otuzu bambaska bir tarafi gosterir, kalan otuz da "bilmiyorum abi ben buralarin yabancisiyim" der. Karanfil sokak'ta saglik bakanligi nerede diye sorarsiniz, adami kocatepe camii'ne cikarirlar, yapmadiklari sey degildir. harita edinin.

*madde 14: Odtu'lu degilseniz,Odtu kampusune girmeniz,Alcatraz'dan kacmaniz kadar mesakkatli bir meseledir, bunu bilin. israrci iseniz, risk alin ve Guvenpark'tan kalkan Odtu minibuslerinden birine binin, kampuse giriste kimlik soran gorevli minibuse girdiginde,
kendinizden emin bir sekilde adamin gozlerine 'sen benim kim oldugumu biliyor musun' bakisi atin. ise yarayabilir. ( duzenleme: ne yaparsaniz yapin, gerekirse ormana dalin girin ama kimlik diye topkek ambalaji, kupa sekizlisi maça dokuzlusu gostermeyin)

*madde 15: Ankara'da deniz yok. yok iste, yok!

*madde 16: Ulus pek sevilen bir yer degildir. eski meclis binasinin burada bulunmasi Ulus'u guzel kilmaz. zamanla goreceksiniz ki, Ulus'u hicbir sey guzel kilmaz, kilamaz; olabilemez. Ulus'tan ve arka sokaklarindan uzak durun.

*madde 17: en populer bulusma mekanlari olan Kizilay Gima'yi ve Dost Kitabevini'ni ogrenin.

*madde 18: Tunali Hilmi caddesi demeyin. Ankaralilar -muhtemelen Hilmi'nin guzel bir isim olmadigini dusunuyor olduklarindan direkman Tunali derler. siz de Tunali diyin.

*madde 19: Ankaragucu taraftari avam ve kalabalik, Genclerbirligi taraftari az sayida ve enteldir. kalabalik bir Ankaragucu taraftar grubu gorurseniz sakinin. laf atarlarsa karsilik vermeyin. tek kisi bile olsa, iki dakika icersinde suruyle adam toplayip pesinizden kosturabilir. Buyuksehir Belediyespor' un taraftari yoktur, oldugunu iddia eden olursa gulun gecin. nanik yapin.

*madde 20: "bos yere aglama, kalbini baglama, Ankara kizlarina" sarkisini ogrenin, sık sık soyleyin.

*madde 21: Ankara'da en guzel mevsim sonbahardir. tadini cikarin.

*madde 22: Trafikte tas dusemez ama milletvekili cikabilir. kirmizi isikta sizi bekletebilir. hazirlikli olun.

*madde 23: Gazi universitesi' nin İİbf disindaki bir fakultesine gidecekseniz temkinli olun, eli tespihli takim elbiseli tiplerle saciniz, sakaliniz,kupeniz uzerine bir konusma yapmaya hazir olun.
adamlarla papaz olmayin.

*madde 24: gece ondan on birden sonra sokaklarda kimseciklerin kalmamasi normaldir, kimyasal bomba neyin atilmamis, insanlar siginaga kacarcasina bir anda ortaliktan kaybolmamislardir, olagan bir durumdur bu. sakin olun,panik yapmayin.

*madde 25:

1-cadde ortasinda dugun dernek gorursen sasirma, bilmedigin Ankara havalarinda da oynama.

2-nerde olursaniz olun asagiya dogru indiginizde Kizilaya cikarsiniz.

3-Pek cok yere yuruyerek gidebilirsiniz, kaybolmak gibi bir sansiniz yoktur, bunu unutmayin. "aha nerdeyim ben?" dediginizde Ulus'tasinizdir,panik yapmaya gerek yok, Bentderesi'ne dogru gitmediginizden emin olduktan sonra, hizla Metroya ulasabilirsiniz, muzelerin biraz asagisindadir.

Buyuk tiyatroyu sorup, entel gorunumune girmeyin, itfaiyeciler carsini sorun, kimse sizi kandirmasin. samanpazari da olabilir. Ulus disinda Ankara'da hicbir yerde absurd bir durumla karsilasmazsiniz.

Etrafinizda, gozunuzu nereye cevirdiyseniz bir "Robocop" a carptiysa Kizilay'dasiniz demektir.Eylem yapilacak anlamindadir bu. korkmayin. yine, bir avuc eylemci icin 4 otobus Robocop, cevik kuvvet inmistir. bu kadar polisi nereye gondersin kardesim bu devlet?! mantigiyla oyle bakinir dururlar o polisler. sonra SSK ishani ve Sakarya alkol mekanlaridir. en berbat birahenlerden tutun meyhane ve club ortamlarinin hepsi vardir oralarda. guzeldir, herkes birbirinin kardesi gibidir, ama yine de dikkatli olmak gerek, bazen insanlar kardes katili de olabliyorlar.

Ankarada guz bambaskadir. ozellikle, kalabaligi seviyorsaniz, Yuksel caddesinde, tenhaligi seviyorsaniz, Bahceli 7. cadde haric her caddesinde ve Tandogan'in ara sokaklarinda turlarsaniz, bir ayligina bu sehri sevebilirsiniz belki. onun disinda burokrasi hemen her zaman kendisini hissettirir de bir tek Sakarya caddesine ugramaz gibi gelir bana.

4- Ankara melankoliktir, ekim guzeldir.

5-Armada ile migros alisveris merkezi esittir ama migros alisveris merkezi biraz daha esittir. (bkz: mudo)

Metroya binerken her zaman ve her zaman, mutlaka inenlere yol verin. inen ve binenlerin toplu cemkirmelerine maruz kalmayin. Metro ve Ankaray'i karistirmayin. ikisi de Kizilay'da kesisir; Ankaray Asti'ye gider, Metro ise Akkopru (MİGROS-ANKAMALL) ve Batikent tarafina.

6- Ankaradaki yuruyen merdiven adabinda acelesi olmayan vatandas sagda dursun diye bir kural yoktur. yuruyen merdivene binecekseniz yurumeyin, durun zira merdiven zaten sizin icin yurumektedir.

7- Kavaklidere, Ayranci mevkilerine belediye otobuslerine bindiginizde fark edeceksiniz ki otobusun yas ortalamasi 65-70 civarlarindadir. korkmayin takim elbiselerle otobuse binmenize gerek yok herkes oyle biniyor diye.

8- Genelkurmay onunde ayakkabinizi baglamak uzere durmayin. makinali tufek dogrultuyorlar. (bkz: biz burda yabancilari sevmeyiz)

9. -"Hocam" lafina alisin, bu lafi duyunca kendinizi hoca gibi hissetmeyin. bir Ankara klasigidir, ozellikle universite kampuslerinde guvenlik gorevlileri ogrencilere, taksi soforleri guvenlige, bufeciler bufecilere, kisaca herkes herkese hocam der. ayrica taksi soforu universiteli oldugunuzu anladigi anda hocam diye hitap eder size. hoca degilsiniz, Ankaralisiniz.

Eger yere tukurur kimse birsey demez, ama ters yone girerseniz ya da yanlislikla Metronun inme platformundan inerseniz (ki Ankaray'dan Metro'ya gececekseniz tum oklar inme platformunu gosteriyor) kufur yersiniz. garip prensipleri olan bir sehirdir.

Dost deyince Konur sokak'taki Dost kitabevi degil, Karanfil'deki anlasilmali. aman ha, arkadasinizi sonra yanlis yerde bekleyip fitik edersiniz.

10 -AOC belediye baskaninin insafina birakildi ya da birakilmasi kuvvetle muhtemel. Bozulmadan son bir kez gidip gorun. kokorec yiyin. sencam koftesinden tirtiklayin. dondurma tuketin. cicekcileri gezin.

*Odtu'den Bahceli'ye giderken ki yolun (Eskisehir Yolu) ortasindaki Gokkusagi adli yapinin ne ayak oldugunu sormayin bosuna. bilene rastlamadim. bende bilmiyorum.

*İzmirliler, İstanbullular diger butun vatandaslar gibi kardesimizdir ama gelip de "buranin denizi yok, aksamlari dolmus olmuyor, İstanbulun gozunu seveyim, ne modern sehirmis meger bik bik bik" diye trip atanlar sevilmezler pek. yoksa İstanbul, İzmir sahane sehirlerdir itirazimiz yok.

*Kizilay'daki Yapi Kredi binasindaki leyleklerin niye birinin yan yan digerinin de kanatlarini farkli frekanslarda cirparak uctugu uzerine kafa yormayin. biz yorduk yararini gormedik

http://survivorcrayz.spaces.live.com/

2Ankaralı Olmak Bi Ayrıcalıktır Empty Geri: Ankaralı Olmak Bi Ayrıcalıktır Çarş. Ara. 19, 2007 10:28 pm

LiNKiN_PaRK

LiNKiN_PaRK
Emektar
Emektar

burda yazanların hepsi %99.99999 doğru bi ank olarak tastikliyorum
ama kimse okumamıştır Very Happy
ama bi okumaya başlayınca gerisi geliyo okumanızı tafsiye ediyorum ben çok beğendim

http://survivorcrayz.spaces.live.com/

3Ankaralı Olmak Bi Ayrıcalıktır Empty Geri: Ankaralı Olmak Bi Ayrıcalıktır C.tesi Ocak 12, 2008 2:11 pm

F=@=T=İ=H

F=@=T=İ=H
Admin Muavini
Admin Muavini

eline sağlık

4Ankaralı Olmak Bi Ayrıcalıktır Empty Geri: Ankaralı Olmak Bi Ayrıcalıktır Salı Şub. 12, 2008 9:22 am

bahar9b

bahar9b
Öğrenci
Öğrenci

komik ve güzel ama İSTANBUL'UN DENİZİ VAR BE ABİ.... Very Happy lol! ka-fa

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]